İlçe Kaymakamı Asalet KARABULUT Üniversiteler arası plaj voleybol turnuvası açılış törenine katıldı.

İlçemizde yıl 2.sini düzenlenen Türkiye Üniversiteler arası plaj voleybol turnuvasına büyük bir katılım ile turnuvaya başlandı. Saygı Duruşu ve İstiklal marşı sonrası günün anlamı ve önemine ilişkin konuşmayı İlçe Kaymakamı Asalet KARABULUT yaptı ve konuşmasında ;

'İlçemiz doğu Akdeniz ve Çukurova bölgesinin en önemli deniz ve kültürel turizm merkezlerinden biridir. Ayrıca Yumurtalık ilçemiz 2000 yıllık geçmişe sahip bir yerleşim yeri olduğu içinde tarihi bir mekandır. Doğası ve denizi ile bölgemize hizmet etmekte olup, bakir kalan bir alandır. İlçemizin denizi ve sahilleri diğer bölgelerimizden daha temizdir. Bundan dolayı, doğu Akdeniz bölgesinde mavi bayrak almayı hak eden tek yerdir.

Plaj voleybolu deniz bölgelerinde yapılan ve sevilen bir spor alanıdır. Ülkemizin bir çok üniversitesinden gelerek bu turnuvaya katılan bütün yarışmacılara, yöneticilerine ve Ayrıca Türkiye üniversiteler arası spor federasyonu, ilçe belediyesi başkanı ve belediye çalışanlarına teşekkür eder. Bu organizasyonda maddi ve manevi katkısı olan İSKEN'e, SANKO ve diğer katkısı bulunun diğer şirketlerimize de teşekkürlerimi sunarım' dedi ve öğrencilerin voleybol turnuvası ile program etti.


.
 
T.C.
Yumurtalık Kaymakamlığı 
Ayas Mahallesi H.Baykara Cad Hükümet Konağı Kat :4 
01680 Yumurtalık /ADANA
Tel : 0322 671 2046 - 2052 Faks : 0322 671 3322
GHFGH