Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 97'inci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm ülkede olduğu gibi Yumurtalık ilçesinde de büyük bir coşkuyla kutlandı .   
          İlçe Merkez parkında bulunan Atatürk büstüne Kaymakam Asalet KARABULUT, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı ve protokol üyeleri tarafından çelenklerin sunumu ile başladı.
       Daha sonra Kaymakam KARABULUT ve protokol mensupları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programına katılmak üzere İlçe merkezindeki Barbaros İlk Okulu bahçesindeki tören alanına geldiler. Buradaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Daha sonra Kaymakam Asalet KARABULUT, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşmalar yapıldı. Daha sonra her okuldan bir öğrenci tarafından okunan '23 Nisan' konulu şiirlerin ardından folklor ve öğrencilerin gösterisi sunuldu. Tören sonunda öğrencilerinin katılmış olduğu '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ' konulu şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek sona erdi.
 
 
.
 
T.C.
Yumurtalık Kaymakamlığı 
Ayas Mahallesi H.Baykara Cad Hükümet Konağı Kat :4 
01680 Yumurtalık /ADANA
Tel : 0322 671 2046 - 2052 Faks : 0322 671 3322
GHFGH